Centrum pro inovaci andragogických studií

Strict Standards: Declaration of Doku_Renderer_metadata::table_open() should be compatible with Doku_Renderer::table_open($maxcols = NULL, $numrows = NULL, $pos = NULL) in /var/www/cias/inc/parser/metadata.php on line 24

Strict Standards: Declaration of Doku_Renderer_metadata::table_close() should be compatible with Doku_Renderer::table_close($pos = NULL) in /var/www/cias/inc/parser/metadata.php on line 24

Postřehy naší studentky

Postřehy naší studentky Moniky Kubišové ze semestrálního studijního pobytu na partnerské EMAE univerzitě Duisburg-Essen. Máte před sebou blížící se konec (i tak ne moc dlouhého) magisterského studia a zjišťujete, že zbývající měsíce zřejmě nic nového a podněcujícího nepřinesou? Nebo chcete jen poznat, „jak to jde dělat jinak“?

Máte dost únavného zkouškového, které spočívá jen v prokousání se semestrální literaturou v rámci tří až čtyř týdnů, a dojmu, že v průběhu semestru jste se nic nedozvěděli?
  • Studium na některé ze zahraničních univerzit může být založeno na jiném systému hodnocení výsledků učení.
Nevíte si rady s diplomkou či pouze postrádáte zajímavé náměty k seminárkám?
  • Studium na některé ze zahraničních univerzit může poskytnout možnost inspirace z řady témat, která u nás nejsou dostupná nebo rozpracovaná.
Máte pocit, že semestr je krátký a neposkytuje dostatek prostoru k vypořádání se s plánovanými tématy, a následně jste na všechno sami?
  • Studium na některé ze zahraničních univerzit může mít odlišnou časovou organizaci, v rámci které nabývá proces učení (a zodpovědnost za něj) jiných dimenzí (rozhodující je, na základě čeho se dále rozhodujete a řídíte vlastní práci).
Nevěříte, že účast na výuce může znamenat víc než jen „zápisky“?
  • Studium na některé ze zahraničních univerzit Vás může přesvědčit, že i samotná účast na výuce podporuje proces učení (a to např. důrazem na argumentaci, interakci a pravidelnou reflexi).
Chcete se věnovat andragogice i z jiné perspektivy než té studijní a máte pocit, že se Vám nedostává dostatek podnětů?
  • Zahraniční univerzita může disponovat jinými možnostmi.

Zjistěte, jak tomu na té které univerzitě je!

© 2011, Centrum inovace andragogických studií
info@projektcias.cz, Všechna práva vyhrazena
Web & Design by Persona studio
[ ]