Centrum pro inovaci andragogických studií

Strict Standards: Declaration of Doku_Renderer_metadata::table_open() should be compatible with Doku_Renderer::table_open($maxcols = NULL, $numrows = NULL, $pos = NULL) in /var/www/cias/inc/parser/metadata.php on line 24

Strict Standards: Declaration of Doku_Renderer_metadata::table_close() should be compatible with Doku_Renderer::table_close($pos = NULL) in /var/www/cias/inc/parser/metadata.php on line 24

Mezinárodní konference "Adult Education - Trends and Issues" v rámci EMAE CAMPu

5. října 2012 proběhla mezinárodní konference „Adult Education - Trends and Issues“, která byla vyvrcholením týdenního setkání - EMAE CAMPu - studentů a lektorů v rámci mezinárodní sítě European Master in Adult Education. Na celé akci bylo zastoupeno kromě České republiky také Maďarsko, Německo, Srbsko a Itálie.

V rámci setkání proběhlo několik kurzů vedených experty na vzdělávání dospělých z celé Evropy. Balász Neméth z University of Pécs z Maďarska se věnoval tématu Do European Adults Want to Learn? Choices and Opportunities for Higher Education; Daniel Kober z německé univerzity Duisburg - Essen seznámil studenty s tématem Intercultural Learning; Aleksandra Pejatovic z University of Belgrade ze Srbska svou lekci zaměřila na Quality in Adult Education; zástupce Masarykovy univerzity Petr Novotný studenty provedl tématem Workplace Learningu.

Současně odstartovala mezinárodní spolupráce studentů v předmětu Transnational project, v jehož rámci budou studenti pracovat ve skupinách na reálných projektech.

Na závěrečné konferenci po čtyřech vystoupeních zmíněných odborníků, kde bylo dostatek prostoru i na diskutování otázek, které vyvstaly, následoval diskusní panel na téma uplatnění absolventů a specifika studijních programů andragogiky napříč Evropou, což bylo velmi inspirativní.

Celá akce pobíhala v krásné Telči v přátelské atmosféře. Věříme, že se tento „nultý“ ročník stane inspirací pro další obdobná setkání v dalších letech.

Prezentace z workshopů a konference

Fotky

© 2011, Centrum inovace andragogických studií
info@projektcias.cz, Všechna práva vyhrazena
Web & Design by Persona studio
[ ]